Prohlášení o přístupnosti

Na internetovém geoportálu Karlovarského kraje jsou informace související s výkonem veřejné správy uveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Tato webová prezentace vyhovuje požadavkům kladeným vyhláškou č. 64/2008 o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby obsah stránek byl přístupný i v alternativních prohlížečích (Opera, Mozilla, FireFox). Vzhled prezentace je řešen stylovými předpisy CSS a je tak tedy oddělen od informací.

Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes odkaz v levé navigaci.

Podmíněně povinná pravidla

Ve formátu PDF nabízíme většinu informací, které jsou vhodné ke stažení. Pro prohlížení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc..

V některých případech je dokument zveřejněn ve formátu RTF nebo DOC, tyto formáty jsou použity pro dokumenty které lze vyplňovat např. přihlášky, formuláře. Dále u některých dokumentů používáme formát XLS, tento formát především u dokumentů, které obsahují tabulková data a obsahují výpočty. Další typ dokumetu s kterým se můžete setkat je PPT, který zveřejňujeme v případě, že soubor nelze převést do PDF, nebo s jakoukoliv manupulací autor vysloveně nesouhlasí. Takovéto dokumenty jsou na tomto serveru publikovány pouze v případě, že obsahují formátování, které neumožňuje jejich převod do formátů jiných (PDF, RTF).

Pro všechny tyto formáty je na stránkách společnosti Microsoft k dispozici prohlížeč, který si můžete zdarma stáhnout, případně si můžete zdarma stáhnout kancelářský balík OpenOffice.org.

Pro stahování objednaných velkoobjemových dat je zvolen komprimovaný soubor typu ZIP. Náhledové obrázky produktů jsou ve formátech JPG, GIF nebo PNG. Se všemi těmito soubory lze pracovat standardními prostředky operačního systému, případně nástroji třetích stran.

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím zasílejte na adresu webmaster@kr-karlovarsky.cz.